LMIA چیست – همه چیز درباره ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا

ارزیابی تاثیر بازار کار (Labour Market Impact Assessment) سندی است که در آن مشخص می‌شود آیا کسب و کارهای کانادایی برای پر کردن یک یا چند فرصت شغلی مشخص، به نیروی کار خارجی نیاز دارند یا خیر. این سند نشان می‌دهد که هیچ نیروی کاری از شهروندان و افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند برای چنین مشاغلی در دسترس نیستند. تا اینجا تا حدی متوجه شدیم که LMIA چیست. اما چرا در برخی روش‌های مهاجرت کاری به کانادا به چنین سندی نیاز است؟

هدف LMIA چیست

هدف LMIA این است که کارفرمایان به دولت کانادا نشان دهند که جذب نیروی کار خارجی تاثیر منفی بر نیروی کار موجود در کانادا نخواهند داشت. همچنین این سند بیان‌گر این است که با ورود نیروی کار خارجی افزایشی در نرخ بیکاری به وجود نخواهد آمد. در واقع دپارتمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) با این روش اطمینان حاصل می‌کند که ورود نیروی کار جدید به خاک کانادا باعث جابجایی و بیکار شدن نیروی کار موجود نمی‌شود و فشار نزولی بر دستمزدها نخواهد داشت. الزام به ارائه سند ارزیابی تاثیر بازار کار سیاستی برای حمایت از نیروی کار داخل کاناداست. در ضمن باعث کنترل ورود نیروی کار خارجی به این کشور می‌شود.

در صورتی که LMIA مثبت باشد به آن «Confirmation Letter» هم می‌گویند. هنگامی که کارفرما این گواهی را دریافت کرد، نیروی کار خارجی می‌تواند درخواست خود را برای مجوز کار یا ورک پرمیت ارسال کند. برای این کار فرد متقاضی باید موارد زیر را ارائه دهد.

  • نامه جاب آفر
  • قرارداد کاری
  • کپی LMIA و شماره آن

حال که فهمیدیم LMIA چیست باید به این نکته نیز توجه کنیم که همه روش‌های مهاجرت کاری به کانادا نیازی به این سند ندارند. برای مثال در اخذ ویزای ورک پرمیت پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP)، ویزای کار باز همسر (Open Spousal Work Permit)، ویزای تعطیلات کار (Working Holiday) و همچنین انواع ویزاهای IMP نیازی به ارائه این سند نیست.

برای اطلاع از آخرین اخبار و آخرین تغییرات روشهای مهاجرتی ایمیل خود را وارد کنید: